Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı
Yeni ve mevcut binalardaki teras çatı alanları Sprey Poliüretan Köpük temel uygulama alanlarından biridir. Teras çatı alanları aşırı sıcaklık değişiklikleri, kar, rüzgâr ve yağmura maruz kalma gibi çok farklı koşullara dayanmak zorunda olduğundan dolayı, teras çatıların yalıtım uygulamalarında kullanılacak malzeme tespitini önemlidir. Teras çatının Püskürtme Poliüretan ile kaplanması, geleneksel yalıtım yöntemleriyle karşılaştırıldığında zaman olarak %80’e varan tasarruflar getirdiği ve yatırım maliyetleri yönünden de %50’ye varan tasarruflar sağladığı kanıtlanmıştır.

Özellikle önemli alanlar ve kubbeli yerler veya parapetlerin üzerinde ulaşılması zor olan alanların yalıtımı kolayca yapılabilmektedir. Üzerinde yürünmez teras alanlarında kaplı bulunan bitüm uygulanmış eski çatı kaplamasının üzerine kolayca püskürtülebilir. Poliüretan köpük çok çabuk sertleşir ve birkaç dakika sonra üzerinde yürünebilecek hale gelir. Daha sonra, İZOSPREY Polyurea veya poliüretan kaplama seçenekleri ile UV koruma uygulanarak hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı sağlanmış olur. Üzerinde yürünür teras çatı uygulamalarında ise uygun şap uygulaması sonrasında seramik veya İZOSPREY Polyurea uygulanabilir.

Günde 750-1.500 m² uygulama kapasitesi.
Mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan yapışır.
Üzerinde yüründüğünde esneme veya ses yapmaz.
Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.
Duvar-baca dipleri, girinti ve çıkıntılara kolay uygulanma.
  • Teras Yalıtımı
    Teras çatının Püskürtme Poliüretan ile kaplanması, geleneksel yalıtım yöntemleriyle karşılaştırıldığında zaman olarak %80’e varan tasarruflar getirdiği ve yatırım maliyetleri yönünden de %50’ye varan tasarruflar sağladığı kanıtlanmıştır
  • Temel Yalıtımı
    Poliüretan Köpük malzemesinin düşük bir kalınlıkla son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtımı performansı temel perde alanlarında da benzersizdir.
© 2011 İZOSPREY Her Hakkı Saklıdır.
powered By nar bilişim