Ana Sayfa > Uygulama Alanları >

Soğuk Hava Depo Yalıtımı

Soğuk Hava Depo Yalıtımı

Soğuk Hava Depo Yalıtımı
Metal aksam veya beton yapı üzerine panel sistem ile oluşturulan soğuk hava depolarında oluşan ek yerleri ve vida deliklerinin çokluğu nedeni ile ısı köprüleri oluşur. Bu sorun depo içerisindeki havanın belli derecede kalabilmesi için yüksek değerde enerji ve dolayısıyla mali kayıplar yaşanmaktadır. Sprey Poliüretan Köpük uygulaması ile projelendirilen soğuk hava depolarının ısı yalıtımı uygulamaları daha az kalınlıkla yüksek ısı yalıtımı sağlarken oldukça az enerji kaybı olur.

İZOSPREY Poliüretan Köpük ısı yalıtımı uygulaması; mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeyine püskürtme olarak istenilen kalınlıkta uygulanması şeklindedir.
Püskürtme Poliüretan Köpük ile gerçekleştirilen soğuk hava deposu ısı yalıtımı sonrasında duvar ve tavan alanlarında herhangi başka bir işleme ihtiyaç duyulmaz. İstenmesi halinde Sprey Poliüretan Köpük uygulaması sonrasında zeminde uygun şap uygulamasından sonra duvar alanlarında ise doğrudan köpük üzerine seramik kaplama gerçekleştirilebilir.

Yüksek enerji tasarrufu sağlar.
Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz.
Çatı yüzeyinden hava, su ve toz geçirimini engeller.
Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.
Gıda ürünleri ile temasında hiçbir sakınca ihtiva etmez.
© 2011 İZOSPREY Her Hakkı Saklıdır.
powered By nar bilişim